Krzysztof Stęc

radca prawny, partner

tel: (+48 77) 453 73 21, 454 01 15
fax: (+48 77) 543 41 50
@: k.stec@meissner.com.pl

Krzysztof Stęc ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w 2012 roku. W latach 2010-2011 odbył stypendium zagraniczne na European University Cyprus w Nikozji (Cypr) w ramach programu Erasmus. W 2013 roku ukończył Studia Podyplomowe Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2018 roku ukończył studia podyplomowe Prawo nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada certyfikat Inspektora Ochrony Danych wydany przez TÜV NORD Polska sp. z o.o.

W 2016 roku złożył egzamin radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu i uzyskał uprawnienia radcy prawnego. Również w 2016 roku dołączył do zespołu Kancelarii Meissner & Partnerzy Radcowie Prawni. Włada biegle językiem angielskim.

Jego główny obszar zainteresowań zawodowych obejmuje prawo nowych technologii, prawo własności intelektualnej oraz prawo ochrony danych osobowych.

W ostatnim czasie Krzysztof Stęc:

  • sporządzał oraz negocjował umowy o wdrożenie systemów informatycznych dla spółek z branży produkcyjno – handlowej oraz HoReCa

  • prowadził audyty prawne systemów ochrony danych osobowych pod kątem ich zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) m.in. w spółkach z branży produkcyjnej, nieruchomości, motoryzacyjnej oraz w grupie przedsiębiorców z sektora HoReCa
  • sporządzał kompleksowe dokumentacje ochrony danych osobowych, w oparciu o wymogi wynikające z RODO
  • prowadził kompleksową obsługę prawną spółki z branży prasowej i marketingowej
  • przygotowywał opinie prawne z zakresu prawa cywilnego, prawa autorskiego i prawa pracy
  • prowadził liczne postępowania sądowe z zakresu prawa handlowego, prawa pracy i prawa cywilnego